A
AA
AAA
A
A
A   AA   AA   K
BIP.gov.pl
BIP SP 58 Katowice
BIP SP 58 Katowice
BIP.gov.pl

  instrukcja korzystania z BIP

  Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

   

  Uwarunkowania prawne

  Uruchomienie Biuletynu Informacji Publicznej jest niezbędne dla funkcjonowania ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn. zm.) orazRozporządzenia MSWiA z 18 stycznia 2007 r. w sprawie BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ.

   

  Strona Biuletynu Informacji Publicznej podmiotu składa się z kilku podstawowych elementów:

  1. Menu górnego (na samej górze strony) zawierającego odsyłacz do strony głównej BIP pod adresemwww.bip.gov.pl, ustawienia ułatwiające dla osób niepełnosprawnych, wyszukiwarkę, 

  2. Menu głównego (po lewej stronie witryny) zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony.

  3. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się dane podmiotów, artykuły, treści dokumentów i ogłoszeń itp.

  4. Menu dolnego (na dole strony) zawierającego Instrukcję korzystania z BIP, 

   

  Podstawowym przeznaczeniem strony BIP jest prezentacja informacji na temat podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP.

   

  Zamieszczone na stronie dane podmiotów zobowiązanych do prowadzenia stron BIP oraz artykuły opatrzone są metadanymi informacji publicznej, czyli

  1. tytułem zasobu,

  2. czasem wytworzenia zasobu,

  3. tożsamością osoby wytwarzającej zasób,

  4. tożsamością osoby odpowiadającej treść zasobu,

  5. rejestrem wprowadzonych zmian,

  6. statystyką wyświetleń zasobu.

   

  Aby zapoznać się z informacjami w Biuletynie Informacji Publicznej należy kliknąć w odpowiedni link w menu przedmiotowym lub podmiotowym. Do precyzyjnego wyszukiwania informacji służy Wyszukiwarka znajdująca się w górnej części serwisu. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wpisać w pole edycyjne szukaną frazę i nacisnąć przycisk "szukaj". Aby skorzystać z opcji rozszerzonych wyszukiwarki należy kliknąć "wyszukiwanie zaawansowane".


  Aby zmienić kontrast serwisu należy kliknąć ikonkę "zmiana kontrastu". Aby zmienić wielkość czcionki należy kliknąć ikonki "czcionka duża" lub "czcionka średnia". 

   

   

   

   
  ⇑ do góry strony ⇑
  Opublikował: Małgorzata Błotko
  Publikacja dnia: 29.09.2014
  Podpisał: Małgorzata Błotko
  Dokument z dnia: 29.09.2014
  Dokument oglądany razy: 7351
Strona podmiotowa Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Katowicach